
Sanitárne potrubie
Triedy: štandard 304L/316L; duplex 2205 pre tvrdé médiá.
Veľkosti: OD 0,5-12 palca, úzke tolerancie pre prispôsobenie.
QA: MTC 3.1, NDT, PMI pre plnú sledovateľnosť.
Dodávka: Skladové/vlastné veľkosti, nátery, TPI cez Octal Pipe.
sanitárne potrubie(často špecifikované akosanitárna trubica) je nerezové potrubie vyrobené prehygienická služba, kde musí byť potrubiečistiteľná, nekontaminujúca a vhodná na kontrolu-. V praxi je „sanitárne“ definovanéstav vnútorného-povrchu a správanie pri výrobe: hladké, chybné-kontrolované ID, ktoré nezachytáva produkt, stabilný vonkajší / vonkajší priemer pre konzistentné uchytenie svorky-a orbitálne zváranie a povrchová úprava, ktorá vydrží podCykly CIP/SIPa bežné umývanie bez toho, aby sa stalo problémom pri čistení.
Väčšinasanitárne potrubie z nehrdzavejúcej ocelepoužitie objednávok304/304L alebo 316/316L, ale o výkone zvyčajne rozhoduje to, čo je napísané nad rámec známky:úroveň povrchovej úpravy (napr. BA, keď záleží-na jasnosti a nízkej zdržanlivosti), rozmerové tolerancie/ovalita, kritériá akceptácie povrchu a dôkazy o uvoľnení(vysledovateľnosť tepla + MTC), ktorá umožňuje, aby hadica prešla kontrolou a prešla priamo na inštaláciu.
Sanitárne rúrky z nehrdzavejúcej ocele ASTM A270 poskytujú vynikajúcu kvalitu vnútorného povrchu pre hygienické systémy v potravinárskom, nápojovom a farmaceutickom priemysle, kde je čistota a odolnosť proti korózii nevyhnutná. Táto hadička podporuje overené procesy čistenia-in{3}}na mieste (CIP) a sterilizácie-na{5}}mieste (SIP), čím sa minimalizuje riziko kontaminácie citlivých médií, ako je čistená voda alebo mliečne výrobky. Octal Pipe ponúka zásoby v bežných austenitických triedach, ktoré zaisťujú súlad s globálnymi normami pre spoľahlivý výkon.

Súlad a normy
Sanitárne hadičky ASTM A270 spoločnosti Octal Pipe sú v súlade so špecifikáciami ASTM A270/A270M pre bezšvíkové a zvárané austenitické a feritické/austenitické rúry z nehrdzavejúcej ocele, vrátane dodatočných požiadaviek na farmaceutickú kvalitu. Je v súlade s normou ASME BPE pre zariadenia na biospracovanie a normou ISO 2037 pre potravinárske-nehrdzavejúce rúrky, pokrývajúce triedy ako 304, 304L, 316 a 316L. Pre zvýšenú odolnosť v chloridovom prostredí spĺňajú duplexné možnosti ako 2205 kritériá ASTM A270 s dodatočným testovaním.
Sanitárne potrubie z nehrdzavejúcej ocele BA Finish
BA (svetlo žíhané)sanitárne potrubie sa vyberá, keď kupujúci chcú asvetlý, hladký povrchktorá znižuje zadržiavanie produktov-a skracuje čas čistenia{1}}bežne v mliekarenských, nápojových, kozmetických a farmaceutických linkách. V porovnaní s univerzálnymi-nerezovými rúrami sú sanitárne rúrky BA citlivejšie na výrobnú disciplínu: keď sa hrúbka steny zväčšuje,jednotná stena, stabilná povrchová úprava OD/ID a konzistentný vzhľad sa stávajú ťažšími a náklady na konečnú úpravu sa zodpovedajúcim spôsobom zvyšujú. Z tohto dôvodu sa objednávky BA zvyčajne riadia jasným popisom nákupu: trieda (304L/316L), veľkosť, požiadavka na povrchovú úpravu, akceptačné kritériá (stav povrchu / kontrola rozmerov) a balík dokumentov na uvoľnenie.


Chemické zloženie a mechanické vlastnosti
Chemické limity v ASTM A270 zaisťujú odolnosť voči jamkovej a napäťovej korózii, zatiaľ čo mechanické vlastnosti zaručujú integritu pri procesných tlakoch podľa ASME B31.3.
| stupňa | C max (%) | Mn max (%) | P max (%) | S max (%) | Cr (%) | Ni (%) | Mo (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 304 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 18.0-20.0 | 8.0-11.0 | - |
| 304L | 0.035 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 18.0-20.0 | 8.0-13.0 | - |
| 316 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 16.0-18.0 | 10.0-14.0 | 2.0-3.0 |
| 316L | 0.035 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 16.0-18.0 | 10.0-14.0 | 2.0-3.0 |
Mechanické testovanie zahŕňa pevnosť v ťahu a klzu, pričom predĺženie podporuje tvárnosť počas inštalácie. Pre 316L minimálna pevnosť v ťahu dosahuje 515 MPa, prieťažnosť 205 MPa a predĺženie 35 %, overené metódami ASTM E8.
Výrobný proces a zabezpečenie kvality
Bezšvíkové hadičky podľa ASTM A270 začínajú vytláčaním alebo prepichovaním, po ktorom nasleduje ťahanie za studena pre presnosť. Zvárané varianty používajú automatické zváranie TIG bez plniva, s možnosťami opracovania silne za studena-aplikujúcich viac ako 35 % zmenšenie steny pred žíhaním, aby sa štruktúra homogenizovala. Záverečné svetlé žíhanie vo vodíkovej atmosfére zaisťuje povrchy bez oxidu-, doplnené o elektrolytické leštenie na Ra menšie alebo rovné 0,4 μm, ak je špecifikované.
Protokoly kvality zahŕňajú hydrostatické testovanie na 1,5-násobok projektovaného tlaku, vírivý prúd na chyby a kontroly profilometra podľa ASME B46.1. Kontroly boroskopom potvrdzujú zarovnanosť zvaru, zatiaľ čo pozitívna identifikácia materiálu (PMI) overuje chémiu. Certifikáty o skúške mlynov podľa EN 10204 3.1 zahŕňajú protokoly o tepelnom spracovaní a správy o NDT.
Sanitárne hadičky z nehrdzavejúcej ocele (A270) - Sortiment dodávok a čo ponúkame
Tolerancie ASTM A270 obmedzujú odchýlky OD na ±0,13 mm pre veľkosti pod 1 palec, škálovanie na ±0,38 mm pre väčšie rúry, pričom hrúbka steny nie je pod nominálnou hodnotou o viac ako 12,5 %. Rovnosť drží na 0,5% dĺžky, podporuje odvodňovacie inštalácie.
Sklad kladie dôraz na zváraný a bezšvový dnu304L a 316L, s dĺžkou 6 metrov pre efektívnu manipuláciu. Váhy používajú koeficient 0,02466 upravený o +1.2% pre realistickú-konečnú hmotnosť v závislosti od skutočného váženia. Veľkosti je možné prispôsobiť; neuvedené rozmery na vyžiadanie.
Veľa kupujúcich hľadá pristáva nasanitárne potrubie z nehrdzavejúcej ocele (A270)pretože A270 je bežnou projektovou referenciou pre hygienické hadičky. Octal Pipe podporuje dodávku sanitárneho potrubia ako bezšvíkové, ako aj zvárané trasy, s definovanou úrovňou dokončenia (vrátane BA v prípade potreby) a sledovateľnosťou šarže.
| OD (in/mm) | WT (in/mm) | stupňa | Dĺžka (m) | Kúsky | Hmotnosť (MT) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 / 25.4 | 0.035 / 0.89 | 304L | 6 | 200 | 2.1 |
| 1 / 25.4 | 0.065 / 1.65 | 316L | 6 | 180 | 3.5 |
| 1 / 25.4 | 0.083 / 2.11 | 304L | 6 | 150 | 4.2 |
| 1.5 / 38.1 | 0.035 / 0.89 | 316L | 6 | 160 | 3.3 |
| 1.5 / 38.1 | 0.065 / 1.65 | 304L | 6 | 140 | 5.1 |
| 1.5 / 38.1 | 0.083 / 2.11 | 316L | 6 | 120 | 6.0 |
| 2 / 50.8 | 0.035 / 0.89 | 304L | 6 | 130 | 4.4 |
| 2 / 50.8 | 0.065 / 1.65 | 316L | 6 | 110 | 6.8 |
| 2 / 50.8 | 0.083 / 2.11 | 304L | 6 | 100 | 8.1 |
Inšpekčné dokumentácie (MTC 3.1/3.2, správy NDT) sú k dispozícii na požiadanie.
Dodávatelia sanitárnych potrubí - Čo by mali kupujúci skontrolovať pred uvedením na trh
Pri premietanídodávatelia sanitárneho potrubia, najrýchlejší spôsob, ako kontrolovať-riziko stránok, je auditmerateľnépoložky, ktoré podporujú čistenie,{0}}výnos a rýchlosť uvoľňovania-najmä nasanitárne potrubie z nehrdzavejúcej ocelebalenia (sanitárna trubica ASTM A270).
Povrchová úprava (ID) a hygienická prijateľnosť
- Definujte ID cieľovú drsnosť, ktorá zodpovedá metóde čistenia:Ra Menšie alebo rovné 0,8 μmje bežne akceptovaný pre hadičky CIP/SIP; je možné nastaviť prísnejšie špecifikácieRa Menšie alebo rovné 0,4 μma projekty, ktoré vyžadujú overenie-povrchov, môžu vyžadovať vyleštenie až0,2 μm Ra.
- Zviditeľnite prijatie: vyžadovaťkontroly profilometra(záznamy drsnosti povrchu) a špecifikujte, čo sa na ID/OD považuje za odmietnuté (napr. škrabance, jamky, stopy po leštení, zmena farby)podľa fotografií alebo limitov defektov-prijatie kontroly teda nie je subjektívne.
- Octal Pipe zvyčajne zarovnáva PO k amerateľnéuvoľniť:záznamy profilometra (správy Ra) žrebom, plus jasný odmietavý jazyk pre ID/OD (jamky, priebežné skórovanie, zmena farby), takže kontrola nie je subjektívna.
Rozmery a priamosť (čo udržuje orbitálne zváranie a spoje svoriek stabilné)
- Zamknite veľkostné okno vpredu: bežný sanitárny rozsah OD je0,5 – 12 palcov.
- Uveďte tolerancie v PO, aby ich výroba „neobjavila“ na mieste: tolerancia OD môže byť taká tesná ako±0,13 mm(pre<1 in), scaling up to ±0,38 mmpre väčšie veľkosti; hrúbka steny je zvyčajne kontrolovaná tak, ako jenie pod nominálnu hodnotu o viac ako 12,5 %; často sa dodržiava rovnosť0,5 % dĺžkyna podporu odvodňovateľného smerovania a predvídateľného zarovnania svoriek.
Kontrolný prvok zvaru sanitárnych rúrok - je založený na dokladoch o prijatí-
- V prípade zváraných sanitárnych rúrok nie je šev označený áno/nie. Kupujúci zvyčajne vyžadujú explicitný spôsob: automatickýTIG zváranie(často autogénne) a inšpekčný prístup, ktorý dokazuje vnútorný stav.
- Octal Pipe bežne podporujeskríning vírivými prúdmina kontrolu defektov trubice a môže pridaťboroskopické kontroly švovna reprezentatívnych dĺžkach, keď je čiara -kritická z hľadiska citlivosti (aby sa predišlo neskorej{1}}prepracovaniu fázy po inštalácii).
Cena sanitárneho potrubia - Čo skutočne hýbe nákladmi
Cena sanitárneho potrubiaje zvyčajne riadený malým súborom reálnych premenných:stupeň (304L vs 316L), požiadavka na povrchovú úpravu (BA a prísnejšie požiadavky na povrch), veľkosť (OD/WT), avydanie balíka(úroveň sledovateľnosti, rozsah testovania a akékoľvek svedectvo-treťou stranou). V hygienických projektoch sa „najlacnejšia trubica“ často stáva najdrahšou, keď sa započítajú opätovné-čistenie, vyradené dávky alebo prepracovanie zvárania. Čistejšie porovnanie cenovej ponuky spočíva v zosúladení troch riadkov medzi dodávateľmi: rovnaký štandardný odkaz (napr. A270, ak je to vhodné), rovnaký popis povrchovej úpravy a rovnaký dôkaz o uvoľnení, ktorý sa vyžaduje pri prijatí.
Kde projekty sanitárnych rúr zlyhajú
Spory o čistiteľnosť (trubica vyzerá dobre, ale CIP/SIP neprejde)
Skryté riziko jeID povrch: mikro-škrabance, stopy po leštení, zmena farby alebo lokálne jamky, ktoré spôsobujú-zádrž produktu. Miesta to pociťujú ako dlhší čas CIP, opakované výtery alebo nevysvetliteľné zvyšky v spojoch cievok.
Ako to Octal Pipe ovláda:"leštené/BA" nenechávame ako vágne označenie. PO je zosúladený s amerateľný cieľový cieľ(zvyčajne na základe Ra-, keď to projekt vyžaduje) a prijatie je napísané akokontrolný poriadok(aké vady sú odmietnuté na ID/OD). Dávky sa uvoľňujú s dôkazmi o povrchu/úprave priviazanými späť k zásielke, takže kontrola z prijatia sa nezmení na subjektívne dohadovanie.
Čistá trubica dodávaná špinavá (manipulácia s kontamináciou)
Dokonca aj dobré hadičky budú odmietnuté, ak ID príde s prachom, stopami vlhkosti alebo úlomkami-najmä na WFI a biotechnologických slučkách, kde je prijatie prísne a časové okná krátke.
Ako to Octal Pipe ovláda:so zásielkou sa zaobchádza ako s hygienickým komponentom:koncové uzávery, zapečatené balenie a kontrolované viazanie, s obalom, ktorý zabraňuje kontaminácii ID a poškodeniu povrchu počas nakladania/vykladania. Toto je zvyčajne rozdiel medzi hadičkami, ktoré sa dajú rovno namontovať-, a hadičkami, ktoré sú v karanténe a čakajú na opätovné-čistenie.
Medzery vysledovateľnosti (trubica je tam, ale QA ju nemôže uvoľniť)
Bežným režimom zlyhania je papierovanie, ktoré sa nedá rýchlo spárovať: chýbajúce tepelné mapovanie, nejasné ID zväzkov alebo certifikáty, ktoré sa nezhodujú s označením trubice. Výsledkom je jednoduchý-materiál sedí na mieste a projekt stratí okno na ukončenie.
Ako to Octal Pipe ovláda:dodávame s auditovateľným reťazcom:označenie trubice → tepelná mapa / mapa šarže → MTC (EN 10204 3.1), takže prijímacia kontrola môže prijať alebo izolovať podľa zväzku bez hádania. Keď projekty vyžadujú vyššiu istotu,3.2 / svedectvo-tretej stranymožno zariadiť, ale základnou líniou je vždy „rýchle, overiteľné uvoľnenie“.
Sanitárne potrubieAplikácie
Hadičky ASTM A270 sú vhodné pre linky na prepravu mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré manipulujú s kalmi, farmaceutické slučky na vodu-na-vstrekovanie (WFI) a biotechnologické fermentačné systémy. Jeho hladké vnútorné časti zabraňujú priľnavosti baktérií pri spracovaní potravín, zatiaľ čo nízko{4}}karbónové triedy odolávajú senzibilizácii pri vysokoteplotných cykloch CIP. V agresívnych médiách predlžujú duplexné varianty životnosť v-prostredí bohatých na chloridy, ako je napríklad odsoľovanie morskej vody-.
Sanitárna trubica je zvyčajne špecifikovaná tam, kde nastáva „skutočný problém“.počas prevádzky a čistenia, nie na výkrese. Nižšie sú uvedené typické situácie na pracovisku, ktoré Octal Pipe vidí na hygienických obaloch-napísaných rovnakým spôsobom, akým sa na mieste rozprávajú posádky a tímy kontroly kvality:
- WFI / čistená-vodná slučka po údržbe vypnutia:počas reštartu sa slučka prepláchne, zahreje a odoberie vzorky. To, čo projekty zlyhávajú, je častostav povrchu a kontaminácia pri manipulácii(ID nečistoty, vniknutie vlhkosti, zmiešané dávky). Octal Pipe zvyčajne balí sanitárne rúrky s uzavretými koncami a{1}}certifikáty zmapované šarže, aby stránka mohla rýchlo sledovať čísla tepla a vyhnúť sa opätovnému-čisteniu alebo karanténe spôsobenému chýbajúcimi dôkazmi o uvoľnení.
- Fermentačná / biotechnologická inštalácia sklzu (časté umývanie + tepelné cykly):hadičky sa opakujú cykly za horúca a za studena a chemické čistenie. Pracovná bolesť jeodfarbenie, zmena drsnosti a riziko senzibilizácie okolo oblastí ovplyvnených teplom zvaru-ak materiál/povrchová úprava nesúladí. Nízke-triedy uhlíka a definovaná povrchová úprava redukujú prekvapenia pri čistení po inštalácii- a skracujú čas overenia.
- Prípojky s vysokým-chloridom{1}}(blízkosť čistenia soľankou/žieravinou-):výzvou nie je "korózia vo všeobecnosti", alelokalizované jamky v štrbinách, svorkách a mŕtvych-noháchpo opakovanom mokrom a suchom vystavení. V týchto baleniach o výbere materiálu (často sa pohybuje od 304L do 316L alebo duplex podľa špecifikácie) rozhoduje presná chémia prania a realita prestojov, nie štítok v brožúre.
Prečo si vybrať sanitárnu trubicu Octal Pipe
Octal Pipe podperySanitárna trubica ASTM A270dodávať ako aproces-riadené uvoľňovanie, postavené okolo kontrolných bodov, ktoré rozhodujú o tom, či hadičky prejdú hygienickou akceptáciouainštaluje sa hladko počas vypínania okien. Na strane ponuky je základná kapacita našej nehrdzavejúcej rúrky~8 000 t/rok bezšvíkovéaZvarené ~10 000 t/r, s oknom praktickej veľkostiΦ6–Φ630 mm (WT 1–35 mm)pre bezproblémové aΦ19–Φ2620 mm (WT 1–35 mm)pre zvárané-takže jeden balík môže pokryť výrobu úžitkových hadíc, rozdeľovačov a veľkých vonkajších cievok bez toho, aby sa delili dodávatelia.
| Bod auditu (kupujúci skutočne kontrolujú) | Čo sa kontroluje / ako sa to meria | Čo môže Octal Pipe uvoľniť so zásielkou |
|---|---|---|
| ID povrchová úprava pre čistenie | Úroveň dokončenia je špecifikovaná ako merateľný cieľ (spoločné hygienické kritériá:Ra Menšie alebo rovné 0,8 μmpre štandardný CIP,Ra Menšie alebo rovné 0,4 μmpre prísnejšiu hygienu aRa Menšie alebo rovné 0,2 μmkeď si projekt vyžaduje veľmi nízke zdržanie-). | Rekordy drsnosti(kontroly profilometra podľa šarže / podľa plánu odberu vzoriek) + definované kritériá zamietnutia pre jamky/škrabance/zmeny farby. |
| Stabilita zvarového švu (zváraná sanitárna rúrka) | Kvalita švu je kontrolovaná zváraním + úpravou guľôčok; prijatie je overené dôkazom kontroly švu (nie „vyzerá OK“). | Záznamy o kontrole švov (napr.vírivý prúdtam, kde je to špecifikované) a vysledovateľné záznamy o prepracovaní/opravách, ak existujú. |
| Rozmerová opakovateľnosť (fit{0}}výťažok) | OD/WT/ovalita/rovnosť sú kontrolované ako výrobné ovládače, takže svorky/orbitálne zváranie sa nezmenia na prepracovanie. | Rozmerový kontrolný listviazané na mapu tepla/zásobovania. |
| Čistá manipulácia a balenie | Hygienická trubica môže zlyhať pri prijímaní v dôsledku kontaminácie pri manipulácii. | Koncovky + zapečatený obal+ identifikácia zväzku, ktorá sa zhoduje s certifikátmi. |
| Vysledovateľnosť a dôkaz o uvoľnení | Príjem sa musí zhodovaťoznačenie trubice → certifikát → balík zásielkybez hádania. | Veľa-zmapovanéSK 10204 3.1 MTC(3.2 / svedectvo-tretej strany, ak to vyžaduje ITP). |
FAQ

Často kladené otázky 1: Sanitárne hadičky ASTM A270 vs ASME BPE -, ktoré z nich mám špecifikovať?
FAQ 2: Čo znamená povrchová úprava BA pre sanitárnu rúrku (svetlo žíhaná BA)?
FAQ 3: Aké Ra by malo byť špecifikované pre sanitárne potrubia z nehrdzavejúcej ocele a ako sa Ra meria?
FAQ 4: Čo ovplyvňuje cenu sanitárneho potrubia (a ako dodávatelia sanitárnych potrubí spravodlivo ponúkajú ceny)?
Certifikácie

Certifikát CE

Certifikát ISO 9001

Certifikát API Q1

Certifikát ABS

Certifikát AP-5L

Certifikát API-5CT
| Položka | Rýchla špecifikácia |
|---|---|
| Produkt | Sanitárne nerezové potrubie/rúrka (ASTM A270) |
| známky | 304/304L, 316/316L |
| Dokončiť | BA (Bright Annealed) alebo špecifikovaný lesk/Ra |
| Veľkosti | Bezšvíkové: OD Φ6–Φ630 mm, WT 1–35 mm; Zvárané: OD Φ19–Φ2620 mm, WT 1–35 mm |
| Dokumenty a balenie | EN 10204 3.1 MTC; uzavreté a zapečatené balenie (podľa potreby) |
Populárne Tagy: sanitárne potrubie, výrobcovia sanitárnych potrubí v Číne, dodávatelia, továreň, potrubie ASTM A270, sanitárne potrubie z nehrdzavejúcej ocele
Dvojica
Potrubie kotlaĎalšie
nieTiež sa vám môže páčiť
Zaslať požiadavku











