Potrubie ERW
Rozsah vonkajšieho priemeru: 3/4" - 24"
Hrúbka steny: 4 - 20 mm (prispôsobené)
Dĺžka: 6m, 12m, 20FT, 40FT alebo prispôsobené
Triedy ocele:API 5L Gr. B, X42-X90
Úrovne produktov: PSL1, PSL2
Typ koncoviek: skosené, hladké, so závitom a spojené
Povrchová úprava: Čierny lak, Lakovaný, 3PE, FBE, Pozinkovaný, Epoxid
Testovanie: Hydrostatický test, UT, ECT
Normy API 5L, ISO, EN
Ochrana: Plastové/železné koncovky
Aplikácie: Ropa a plyn, stavebníctvo, energetika, námorníctvo, poľnohospodárstvo
ERW zváraná oceľová rúraje rúra s rovným{0}}ševom zvarená z oceľového zvitku, kde sú okraje pásu ohrievané elektrickým odporom a kované dohromady, aby vytvorili pevný pozdĺžny zvar.ERW znamená Electric Resistance Weldeda bežne sa vyberá pre potrubné potrubia, vodný prenos a konštrukčné služby, kde záleží na konzistentnom OD, rýchlej dodávke a efektívnosti nákladov. Zvar prebieha pozdĺžne pozdĺž potrubia, výsledkom čoho je kompaktná štruktúra, vysoká pevnosť a vynikajúca rozmerová presnosť. S vysokou efektívnosťou výroby a relatívne nízkymi nákladmi sa rúry ERW stali dôležitou voľbou v odvetviach, ako je preprava ropy a plynu, výstavba infraštruktúry, poľnohospodárske zavlažovanie a výroba strojov.

Špecifikácia potrubia ERW (OD, WT, triedy a normy)
| Položka | Realistický rozsah / možnosti | Praktické poznámky pre kupujúcich |
|---|---|---|
| Vonkajší priemer (OD) | 21,3–660,4 mm (NPS 1/2–26, DN 15–650) | Toto pokrýva hlavné pásmo veľkostí ERW používané pre inžinierske siete, konštrukčné práce a mnohé balíky potrubí na pevnine. |
| Hrúbka steny (WT) | ~2,0–25,4 mm (závisí od -OD) | Bežne objednané podľaRozvrhy ASME B36.10M: SCH 10/20/30/40/60/80/120/160; tiežSTD / XS / XXSv prípade potreby. |
| Normy | API 5L (PSL1/PSL2), ASTM A53, ASTM A500, ASTM A252, EN 10219, EN 10217 | Vyberte si podľa služby:API 5Lpre potrubné potrubie;A53pre všeobecnú dopravu/galvanizáciu;A500/EN10219pre štrukturálne;A252na hromadenie. |
| Bežné stupne | API 5L: Gr.B, X42–X70 |ASTM A53: Gr.A/Gr.B |ASTM A500: Gr.B/Gr.C |EN10219: S235JRH / S275J0H / S355J2H | Udržujte zoznam známok „reálny“: zobrazujte iba známky, ktoré skutočne poskytnete, pretože kupujúci budú žiadať dôkazy MTC a ITP. |
| Dĺžka | 5,8/6,0 m (SRL); 11,8/12,0 m (DRL); skrátiť-na-dĺžku (často až 18 m podľa dohody) | Predvolene uveďte SRL/DRL; považovať dlhšie CTL za možnosť projektu (závisí od prepravy a tolerancie priamosti). |
| Koniec Dokončiť | Obyčajný koniec (PE) / Skosený koniec (BE) / Závitové a spojené (T&C) | Balíky API 5L často špecifikujú PE/BE; T&C sú bežné pre niektoré-nízkotlakové zariadenia. |
| Povrch / náter | Čierna / lak / pozinkovaná;FBE / 2LPE / 3LPE / 3LPP(voliteľné) | Výber náteru by sa mal riadiť špecifikáciou linky (pôda, teplota, spôsob inštalácie). |
| Kontrola a dokumenty | Zvarový ševUT / vírivý prúd; hydrostatický test; rozmerové a vizuálne;SK 10204 3.1 / 3,2 MTC(podľa potreby) | Sem vložte svoj „auditovateľný dôkaz“: rozsah NDT, hydrotest, sledovateľnosť,-možnosti overovania tretej strany. |
Proces výroby rúr ERW
Octal Pipe prísne dodržiava medzinárodné normy pri výrobe rúr ERW pomocou automatizovaného a inteligentného zariadenia na zabezpečenie stabilného a spoľahlivého výkonu produktu. Kompletný proces zahŕňa:
1. Kontrola a príprava surovín
- Vyberajú sa oceľové plechy, ktoré spĺňajú API, ISO a ďalšie medzinárodné normy.
- Chemické zloženie, mechanické vlastnosti a povrchové chyby sa testujú, aby sa zabezpečila konzistencia.
2. Rezanie a tvarovanie
- Vysoko presné rezacie zariadenie zaisťuje rozmerovú presnosť.
- Oceľové plechy sa postupne ohýbajú na tvárniach strojoch do predvalkov kruhových rúr.
3. Vysokofrekvenčné odporové zváranie-
- Hrany sa nahrejú do plastickej hmoty a zvaria sa pomocou lisovacích valcov.
- Prúd, napätie a rýchlosť zvárania sa automaticky upravujú, aby sa zaručili husté a súvislé zvary.
4. Tepelné spracovanie (žíhanie/normalizácia)
- Uvoľnenie napätia pre zvary a tepelne-ovplyvnené oblasti.
- Zlepšuje mikroštruktúru, húževnatosť a odolnosť proti praskaniu.
5. Nedeštruktívne testovanie a kontrola
- Ultrazvukové testovanie (UT):zisťuje vnútorné chyby zvaru.
- Testovanie vírivými prúdmi (ECT):identifikuje povrchové trhliny a inklúzie.
- Hydrostatické testovanie:overuje odolnosť voči tlaku.
- Rozmerová kontrola:hrúbka steny, oválnosť, tolerancie dĺžky.
6. Veľkosť, rezanie a konečná úprava
- Chladenie rozprašovaním a dimenzovanie zaisťujú zaoblenie a rovnosť.
- Rúry sú rezané na dĺžku podľa požiadaviek zákazníka so zrážaním hrán a odhrotovaním.
7. Povrchová úprava a náter
- Odolnosť proti korózii zlepšuje morenie, otryskanie brokmi alebo antikorózne{0}nátery (3PE, epoxidový prášok).

Kontrola kvality spojov rúr ERW
PozdĺžnyRúrkový šev ERWje jednou z najviac kontrolovaných oblastí vo výrobe ERW/HFW. Pre projektové obstarávanie nie je kontrola švov sloganom-je to reťazec procesných-kontrol, celo-kontroly a sledovateľných záznamov, ktoré dokazujú, že spoj je dôsledne spájaný, orezávaný a testovaný.
- V-procesnej kontrole švov:sledovateľnosť zvitku/tepla, príprava hrán a okno s pevnými parametrami zvárania (výkon/rýchlosť/stlačenie) na udržanie stabilného kovania zvaru.ID/OD šatkaje riadený tak, aby spĺňal požiadavky na profil guľôčky pre prietokovú službu a integritu povlaku.
- NDT po celej{0}}dĺžke švu:pozdĺžny šev sa kontroluje podľaUT a/alebo vírivý prúdpodľa riadiaceho štandardu a projektového ITP, s kalibrovanými nastaveniami a zdokumentovanými akceptačnými kritériami.
- Integrita tlaku: hydrostatický testvykonáva sa podľa potreby; rozmerové kontroly (OD/ovalita/rovnosť) sa overujú s ohľadom na stabilitu oblasti švu.
- Oprava a likvidácia:indikácie švov sa riadia jasným dispozičným pravidlom (prijať / znova{0}}skontrolovať / odmietnuť) v súlade so špecifikáciou; každá povolená oprava sa zaznamená a znova{1}}overí.
- Kontrolovateľné výstupy:mapovanie čísla tepla, správa NDT, správa o hydroskúške aSK 10204 3.1 / 3,2 MTC(na požiadanie).

ERW Pipe vs Seamless Pipe: Ako si vybrať
Pri väčšine projektov je rozhodnutie jednoduché:ERW je nákladovo{0}}efektívna voľba, keď je povolené zvárané potrubie a služba je v rámci štandardných konštrukčných limitov; Bezšvové sa uprednostňujú, keď to vyžaduje špecifikácia alebo keď je povinnosť tvrdá.Octal Pipe môže poskytnúť obe trasy a pomôcť vám vybrať správnu možnosť na základe kódu a úrovne rizika.
- Vyberte ERWkeď potrebujetepredvídateľná OD/WT, kratší dodací čas a stabilná dodávka objemupre inžinierske siete, štrukturálne práce a mnoho balíkov pobrežných liniek.Kľúčový kontrolný bod:pozdĺžnyERW šev-Octal Pipe kontroluje konzistenciu švovpríprava hrany + stabilné okno parametrov zváraniaa overí integritu pomocouNDT po celej{0}}dĺžke švu (UT/Vírivý prúd podľa špecifikácie) + hydrostatický test. Pre dokumentáciu poskytujemesledovateľnosť tepla/zvitku a EN10204 3.1 MTC(3.2 a svedectvo-treťou stranou je k dispozícii na požiadanie).
- Vyberte možnosť Bezšvovékeď je službavysoký tlak/vysoká teplota, silné cyklické zaťaženie, alebo keď klient/špecifikácia uvádza"iba bezšvové."Bezšvové znižuje problémy s kontrolou zvarov-zvarov pri kritickom obstarávaní a často sa vyberá, keď kupujúci chcú jednoduchšiu cestu auditu preslužby riadené dizajnom-(tlakové/teplotné rezervy, citlivosť na únavu alebo prísne požiadavky vlastníka). Aby ste sa vyhli medzerám v rozsahu, Octal Pipe odporúča uviesťkód/štandard, OD × WT, trieda, rozsah testovania a úroveň dokumentujasne v RFQ/PO.
Tip pre kupujúceho Octal Pipe:Vo vašej RFQ/PO uveďteštandard + trieda + OD×WT + PSL (ak API 5L) + šev NDT rozsah + hydrotest + EN10204 3.1/3.2. Tým sa uzamkne hranica kontroly a zabráni sa prepracovaniu počas kontroly dokumentu.
- Výroba: Zvitok + zváraný šev vs. masívny blok (bez švu)
- Rozsah OD: ERW je často úsporný až do stredného-OD v porovnaní s bezproblémovým lepším pri malom-OD/vysokom-tlaku
- Typické použitie: vedenie na pevnine / inžinierske siete / štruktúry verzus kritický proces / vysoký-tlak
- Kontrola rizika: NDT zvaru vs celistvosť tela + NDT
- Náklady/dodacia lehota: ERW nižšie a rýchlejšie v porovnaní s vyššími a dlhšími

REW Pipes Aplikácie a prípadové štúdie
Preprava ropy a plynu (konštrukcia na pevnine ROW):
Pri práci-na-ceste sa tempo udávanavlečenie → nasadenie-nahor → zváranie → uvoľnenie NDT → oprava povlaku → zníženie-v. Potrubie ERW/HFW sa často vyberá vtedy, keď to balík potrebujerýchla priepustnosť mlyna a stabilná OD/WTpre efektívnosť prispôsobenia{0}}. Tu sa ukazuje disciplína dodávateľa: sOktálna fajka, tím na stavbe zvyčajne dostáva asledovateľný balík dokumentov(mapovanie tepla / cievky + MTC) zosúladené s projektom ITP, takže spoje-nebudú zdržované čakaním na papiere. Terénne audity sa zvyčajne zameriavajú napokrytie zvarového švu NDT (celá-dĺžka UT/EC podľa potreby)a stav hydrotestu-pretože akékoľvek zadržanie zastaví zváranie a oneskorí spúšťanie-v.
Konštrukcia a infraštruktúra (vysoká{0}}výroba a inštalácia):
Pre zvodidlá, rámy, objímky a všeobecné konštrukčné prvky sú posádky nepretržiterezanie na dĺžku, zakrytie, vŕtanie, drážkovanie a zváranie konzol-zvyčajne s opakujúcimi sa prípravkami. V praxi je dôležitéopakovateľná geometria(OD, ovalita, priamosť), takže diely „nebojujú“ s prípravkom a posádka nespáli hodiny pri nútenom zarovnávaní alebo prepracovaní. Praktickým spôsobom, ako to Octal Pipe podporuje, je dodržiavanie špecifikáciíriadený stolom-(OD×WT, tolerancia, stratégia dĺžky) a zásobovanieinšpekčné záznamyktoré zodpovedajú tomu, ako QC kontroluje materiály na mieste: výsledky rozmerov, značenie/sledovateľnosť a rozsah kontroly švov, kde sa sústreďujú prídavné zariadenia.
Energetické a priemyselné závody (okná vypnutia a obmedzenia povolení):
Počas výpadkov/odstávok často dostanete apevné pracovné okno, obmedzené{0}}pracovné povolenia a obmedzený priestor na ležanie,-takže materiál musí prísťpripravený-na{1}}vyrobenie. Potrubie ERW sa bežne používa nastojany, podpery, objímky a pomocné vedenia, kde pracovné riziko nie je „môžeme si kúpiť potrubie“, ale „môžeme rýchlo uzavrieť kontrolu kvality“. Tu je hodnota Octal Pipe menej o marketingu a viac orýchlosť uvoľnenia: dôkaz hydro/NDT, jasná sledovateľnosť šarže a súprava dokumentov-priateľských k ITP, takže cievky možno odhlásiť bez dodatočných zadržiavacích bodov alebo opätovného{1}}testovania.
Hodnota obstarávania a výhody pre zákazníka
| Priorita kupujúceho | Čo to znamená na stránke | Dodávky Octal Pipe | Prečo na tom záleží |
|---|---|---|---|
| Dodacia lehota a dávkové doručenie | Projekty zlyhajú, keď potrubie príde neskoro alebo príde v nesprávnom poradí na zváranie/inštaláciu. | Plánovanie koľajových vozidiel + zásob pre bežné veľkosti;plán hromadnej prepravyzarovnané s vašou konštrukčnou sekvenciou; zoznam balenia podľa šarže/veľkosti. | Udržuje ROW/workfront v pohybe a redukuje preťaženie pri ukladaní a zastavenie „chýbajúcej veľkosti“. |
| Kontrola rizika zvaru (ERW šev) | Inšpektori sa zameriavajú na integritu švov pred uvoľnením na zaväzovanie- a spúšťanie-. | NDT po celej{0}}dĺžke švu (UT a/alebo vírivý prúd podľa špecifikácie)+ hydrotest podľa potreby; zdokumentované prevzatie/vybavenie podľa štandardu/ITP. | Zabraňuje zadržaným bodom spôsobeným nejasným rozsahom NDT alebo spormi o kvalite švov. |
| Rozmerová konzistencia pre Fit-up | Slabý OD/ovalita/priamosť spomaľuje nasadzovanie-, zvyšuje brúsenie, nesúlad a prepracovanie. | Riadené OD/WT; záznamy o rozmerových kontrolách; dĺžkovej stratégie (SRL/DRL/CTL) dohodnutej v PO. | Zlepšuje{0}}rýchlosť prispôsobenia a znižuje prepracovanie v teréne a sklz plánu. |
| Zhoda a sledovateľná dokumentácia | Materiály môžu byť odmietnuté na papieri, aj keď je potrubie fyzicky v poriadku. | SK10204 3.1 MTC(3.2 na požiadanie), vysledovateľnosť šarže/tepla, inšpekčné správy zabalené podľa projektu. | Skracuje cykly kontroly dokumentov a predchádza situáciám „doručené, ale neuvoľnené“. |
| Možnosti projektu (konce a nátery) | Nesprávne konce/náter vedie k okamžitému prepracovaniu miesta (opätovné{0}}skosenie, oprava náteru, oneskorenia). | PE/BE/T&C možnosti; možnosti náterov ako naprFBE / 2LPE / 3LPE / 3LPPv prípade potreby; koncová ochrana a označenie podľa PO. | Znižuje-úpravu stránok a úpravu{1}}natierania. |
Vaša optimálna voľba obstarávania
Vďaka pokročilým výrobným procesom, prísnej kontrole kvality a širokým aplikačným oblastiam sa zvárané rúry Octal Pipe ERW stali preferovaným riešením pre globálnych klientov z oblasti ropy a zemného plynu, stavebníctva a strojárstva. Prostredníctvom neustálych inovácií a efektívneho riadenia dodávateľského reťazca dodávame produkty a služby, ktoré zaisťujú vyššiu nákladovú efektívnosť, spoľahlivosť a-dlhodobú výkonnosť.
FAQ

Otázka: Aký je rozdiel medzi potrubím ERW a HFW?
Otázka: Ako určíte menovitý tlak potrubia ERW?
Otázka: Potrubie ERW vs. bezšvíkové potrubie -, ktoré si mám vybrať?
Otázka: Čo znamená ERW v oceľových rúrach?
Certifikácie

Certifikát CE

Certifikát ISO 9001

Certifikát API Q1

Certifikát ABS

Certifikát AP-5L

Certifikát API-5CT
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Rozsah OD | 21,3 – 660,4 mm (NPS 1/2 – 26) |
| Hrúbka steny | ~2,0–25,4 mm (závislý OD{2}}), SCH 10–SCH 160 / STD / XS |
| Dĺžka | 5,8/6,0 m (SRL), 11,8/12,0 m (DRL), strih-na-dostupnú dĺžku |
| Normy | API 5L (PSL1/PSL2), ASTM A53, ASTM A500, ASTM A252, EN 10219, EN 10217 |
| známky | API 5L Gr.B / X42–X70; ASTM A53 Gr.A/Gr.B; EN 10219 S235JRH/S275J0H/S355J2H |
| Koniec | PE / BE / závitové a spojené (podľa potreby) |
| Povrch / náter | Holé/čierne, lakované, galvanizované; FBE / 2LPE / 3LPE / 3LPP voliteľné |
| Kontrola a testy | UT zvaru a/alebo vírivý prúd (podľa špecifikácie), hydrostatický test (podľa potreby), rozmerová a vizuálna kontrola, EN10204 3.1 (3.2 voliteľné) |
Populárne Tagy: ERW Pipe, Čína ERW Pipe výrobcovia, dodávatelia, továreň
Dvojica
API 5L bezšvíkové potrubieĎalšie
SSAW PipeTiež sa vám môže páčiť
Zaslať požiadavku














